Regulamin sklepu

Postanowienia ogólne

Rozdział I

Postanowienia wstępne

§1

Postanowienia ogólne

 1. Sklep internetowy (e-sklep) http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/, http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl,

(dalej „Sklep”) prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem Internetu na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej oraz poza jej granicami, na podstawie niniejszego Regulaminu (dalej „Regulamin”).

2. Regulamin określa zasady i warunki korzystania ze Sklepu, a także prawa i obowiązki Właściciela Sklepu i Klientów.

 1. Przed rozpoczęcie korzystania ze Sklepu Klient jest powinien zapoznać się z niniejszym Regulaminem, a rozpoczęcie korzystania ze Sklepu jest równoznaczne z akceptacją wszystkich jego postanowień. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.

 2. Właścicielem Sklepu jest:

Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki Sp. z o.o.
z siedzibą:
ul. Grójecka 67,

02-094 Warszawa
tel. (22) 822-90-41
http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/

http://www.24naukowa.pl

http://www.24naukowa.com.pl,
info@ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl


wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego: Rejestru Przedsiębiorców Sądu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawa pod numerem KRS 0000499644 z kapitałem zakładowym 1 500 000,00 zł.
NIP: 7010414095
REGON: 01072040
KRS: 0000499644

 1. Umowy w Sklepie internetowym są zawierane w języku polskim.

 2. Wszystkie produkty oferowane w Sklepie są fabrycznie nowe.

 3. Zamieszczone w Sklepie zdjęcia towarów mogą odbiegać kolorystycznie od kolorów rzeczywistych towaru z uwagi na różną konfigurację sprzętu komputerowego Klientów.

§2

Definicje

Na potrzeby niniejszego Regulaminu poniższe pojęcia oznaczają:

 1. Regulamin – niniejszy regulamin działalności Sklepu internetowego,

 2. Sprzedawca – właściciel Sklepu,

 3. Sklep – prowadzony przez Sprzedawcę serwis sprzedaży on-line, dostępny dla Klientów, w ramach którego Klient ma możliwość nabywania Towarów. Sklep internetowy dostępny jest na stronie: http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/, http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl

 4. Formularz zakupu – skrypt będący częścią sklepu służący do złożenia zamówienia przez Klienta,

 5. Towar – produkt/y oferowany/e Klientowi przez Sprzedawcę za pośrednictwem Sklepu internetowego,

 6. Klient – osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat i jest zdolna do zawierania wiążących umów lub osoba prawna bądź inny podmiot zdolny do zawierania umów.

 7. Konsument – osoba fizyczna dokonująca z przedsiębiorcą czynności prawnej – zakupu – niezwiązanego bezpośrednio z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą lub zawodową.

§3

Wymagania techniczne

 1. Do współpracy z systemem teleinformatycznym Sprzedawcy wymagane jest posiadanie przez Klienta urządzenia podłączonego do Internetu z zainstalowaną dowolną przeglądarką internetową; nie jest wymagane instalowanie dodatkowych rozszerzeń lub wtyczek.

 2. Do dokonania zakupów w Sklepie wymagane jest posiadanie przez Klienta aktywnego konta poczty elektronicznej (skrzynki elektronicznej).

§4

Ceny i oferty promocyjne

 1. Wszystkie ceny Towarów podane na stronie internetowej Sklepu są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

 2. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy Towarze w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

 3. Ceny towarów podane w księgarni internetowej http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/, http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl są ważne tylko w ofercie internetowej i nie obowiązują w księgarniach stacjonarnych Sprzedawcy.

Ceny podane w księgarni internetowej http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/, http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl nie podlegają łączeniu z promocjami i rabatami dostępnymi w księgarniach stacjonarnych Sprzedawcy.

Rozdział II

Składanie i realizacja zamówienia

§1

Warunki składania zamówień i zawarcie umowy sprzedaży

 1. Klient, składając zamówienie w Sklepie, jednocześnie oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem i akceptuje zawarte w nim postanowienia.

 2. Zawartość witryny internetowej Sklepu stanowi zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego, a momentem zawarcia umowy jest wysłanie przez sklep maila potwierdzającego zawarcie umowy.

 3. W celu złożenia zamówienia w Sklepie internetowym konieczne jest zalogowanie się na konto Klienta lub założenie konta w przypadku nowych Klientów. W celu założenia konta należy podać poprawny adres e-mail i utworzyć hasło, a następnie potwierdzić założenie konta poprzez przejście udostępnione w linku aktywacyjnym przekazanym drogą e-mailową, potwierdzając tym samym założenie konta. Podanie aktywnego adresu e-mail konieczne jest do zarządzania zamówieniem oraz w celu kontaktu z klientem.

 4. Zakupów można dokonywać również bez rejestrowania się i logowania – szczegóły w zakładce [INFORMACJE»Warunki zamawiania]

 5. W trakcie procesu rejestracji wymagane jest wyrażenie zgody na przechowywanie i przetwarzanie przez Sprzedawcę danych osobowych podanych podczas rejestracji oraz w zamówieniach, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2014 r. poz. 1182).

 6. Klient składa Sprzedawcy zobowiązanie w momencie, kiedy akceptuje zamówienie, klikając ikonę „Zamówienie z obowiązkiem zapłaty”.

 7. Po wysłaniu zamówienia Klient otrzymuje od Sprzedawcy potwierdzenie zawarcia umowy, czyli e-mail, który potwierdza otrzymanie zamówienia wraz z nadanym mu numerem oraz informacjami, tj.:

 8. Potwierdzenie przyjęcia zamówienia potwierdza zawarcie pomiędzy stronami umowy sprzedaży.

 9. Status zamówienia może śledzić tylko Klient zarejestrowany, na swoim koncie w zakładce „Zamówienia”.

 10. Zamówienia realizowane będą na adres znajdujący się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz poza jej granicami.

§2

Realizacja zamówienia

 1. Dokładamy wszelkich starań by zamówienia złożone i potwierdzone do godziny 11:00 realizowane były jeszcze tego samego dnia roboczego – jednak standardowy termin realizacji zamówienia wynosi do 7 dni roboczych.

 2. Warunek dokonania płatności nie obowiązuje w sytuacji, gdy Klient dokonuje płatności za pobraniem.

 3. Dowodem zakupu w przypadku Klientów będących konsumentami jest paragon.

 4. Dowodem zakupu dla Klientów niebędących konsumentami jest faktura VAT.

 5. Na życzenie Klienta będącego konsumentem Sprzedawca wystawi fakturę VAT. Prośbę o wystawienie faktury VAT należy zgłosić w polu: „Uwagi do zamówienia”

§3

Korekta zamówienia

 1. Korekty do zamówień składane mogą być do momentu wysłania towaru do Klienta

 2. Korekty można dokonać, wysyłając e-mail na adres naukowa@ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl lub kontaktując się ze Sprzedawcą pod nr tel. (22) 822-90-41 (koszt połączenia wg stawki operatora). Dokonując korekty, Klient proszony jest o podanie numeru zamówienia.

§4

Płatności, sposób i koszty dostawy Towaru

Zamówienia przyjmowane są poprzez formularz zamówienia na stronie http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/ , http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl

Przyjęcie zamówienia do realizacji ma miejsce w momencie otrzymania przez Kupującego wiadomości e-mail z potwierdzeniem zawarcia umowy. Tym samym ma miejsce zawarcie umowy kupna sprzedaży pomiędzy Kupującym oraz Sprzedającym – sklepem http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/, http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub na życzenie klienta faktura VAT.

Koszt dostarczenia zamówionego towaru ponosi Kupujący.

Kupujący może dokonać zapłaty za zamówiony towar poprzez:

 • przelew bankowy na konto sklepu,

 • szybkie płatność PayU,

 • płatność przy odbiorze (należność pobiera doręczyciel).

Zamówienia dostarczane są przez firmę kurierską GLS, DHL oraz za pomocą Poczty Polskiej w zależności od dokonanego przez kupującego wyboru.

Koszt dostarczenia zamówionego towaru na terenie Polski wynosi (do kwoty zamówienia 250,00 zł. włącznie):

 • Paczkomaty InPost 13.99 zł brutto

 • Poczta Polska - odbiór w punkcie 9.99 zł brutto

 • Poczta Polska - przedpłata 11.50 zł brutto

 • Poczta Polska - pobranie 15.50 zł brutto

 • Kurier DHL - przedpłata 18.00 zł brutto

 • Kurier DHL - pobranie 21.00 zł brutto

 • Kurier GLS - przedpłata 22.00 zł brutto

 • Kurier GLS - pobranie 25.00 zł brutto

 • Odbiór osobisty 0.00 zł brutto

Zamówienia powyżej 250,00 zł. w cenach nominalnych (przed rabatem) na terenie Polski realizowane są bez kosztów wysyłki (koszty pokrywa http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/, http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl

Istnieje możliwość rezerwacji zamówionych książek i odebrania ich w Księgarni Ekonomicznej bez ponoszenia kosztów dostawy – po telefonicznym lub mailowym potwierdzeniu przez Sprzedawcę. Swoje uwagi i wnioski można umieścić w rubryce „uwagi do zamówienia” na końcu procesu zamawiania.

Adres odbioru osobistego:

Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki Sp. z o.o.
02-094 Warszawa,

ul. Grójecka 67
tel. (22) 822-90-41

Koszt dostarczenia zamówionego towaru poza terenem Polski wynosi:

Przesyłka zagraniczna Europa:

Rodzaj dostawy

Sposób płatności

Koszt dostawy

Poczta Polska

przelewem,
kartą kredytową

60,00 zł + 5,00 zł
za egzemplarz

Przesyłka zagraniczna poza Europę:

Rodzaj dostawy

Sposób płatności

Koszt dostawy

Poczta Polska

przelewem,
kartą kredytową

60,00 zł + 30,00 zł
za egzemplarz

Zamówienia składane za pośrednictwem sklepu http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/ , http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl są przygotowane do wysyłki w czasie do 7 dni roboczych.

Czas dostawy przesyłki od momentu wysłania do kupującego wynosi:

 • Poczta Polska – 1 do 4 dni roboczych (przesyłka priorytetowa),

 • Kurier – do 2 dni roboczych.

 • Paczkomat InPost – do 3 dni roboczych

Podczas odbioru zamówienia ze sklepu prosimy sprawdzić w obecności doręczyciela stan paczki. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń prosimy o spisanie wraz z doręczycielem stosownego protokołu reklamacyjnego w celu ułatwienia reklamacji.

Rozdział III

Odpowiedzialność za Towar i reklamacje

§1

Odpowiedzialność za wady rzeczy

 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta, jeżeli sprzedany towar ma wadę fizyczną (rękojmia).

 2. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:

  1. nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia;

  2. nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;

  3. nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;

  4. została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

 3. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego Towaru Klientowi. Termin ten biegnie na nowo w razie wymiany produktu.

 4. W razie niezgodności towaru z umową Klient najpóźniej w terminie roku od dnia stwierdzenia tej niezgodności jest zobowiązany wysłać zawiadomienie (oświadczenie) o stwierdzonej niezgodności na adres Sprzedawcy, wskazany w Rozdziale 1 §1 Regulaminu. Dla zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia (oświadczenia) przed jego upływem. Klient zobowiązany jest sporządzić na piśmie opis stwierdzonej niezgodności Towaru z umową oraz wskazać zakres roszczenia (patrz pkt 5).

 5. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, Klient może:

  1. żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,

  2. żądać usunięcia wady,

  3. żądać obniżenia ceny,

  4. odstąpić od umowy, chyba że Sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.

 6. Sprzedawca jest obowiązany – na swój koszt – wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad albo usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta. Przyjmuje się, iż termin ten wynosi do 14 dni.

 7. W przypadku stwierdzenia wad lub niezgodności Towaru z umową Klient może złożyć reklamację lub wysłać na koszt Sprzedawcy reklamowany Towar na adres: Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki, 02-094 Warszawa, ul. Grójecka 67

 8. Klient odsyłający reklamowany Towar do Sprzedawcy jest proszony o załączenie pisemnego oświadczenia zawierającego następujące dane: dane reklamującego – imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania oraz adres e-mail, datę nabycia Towaru, nazwę Towaru, cenę nabycia, dokładnie opisaną wadę oraz okoliczności jej powstania, żądania reklamującego.

Składając reklamację, Klient proszony jest wykazać, że zakup dokonywany był w sklepie Sprzedawcy.

Uprzejmie prosimy również do załączenia dowodu sprzedaży – najlepiej oryginału bądź kopii paragonu lub faktury VAT.

Gotowy formularz reklamacyjny znaleźć można w zakładce [INFORMACJE»Formularze] (  Formularz reklamacyjny)

 1. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z procedurą składania reklamacji Klient może uzyskać wskazówki, dzwoniąc pod numer telefonu (22) 822-90-41 (koszt połączenia jak za połączenia lokalne).

§2

Odstąpienie od umowy konsumenta

 1. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. poz. 827) Klient będący konsumentem, który zakupił towar na odległość – za pośrednictwem sklepu internetowego – ma prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn w terminie 14 dni (do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem).

 2. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia objęcia towaru w posiadanie przez Klienta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik.

 3. Zwracany Towar nie może nosić śladów korzystania poza koniecznymi do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności Towaru.

 4. Formularz oświadczenia o odstąpieniu od umowy, który znaleźć można w zakładce [INFORMACJE»Formularze], jest dostarczany w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia wysyłanym przez Sprzedawcę.

 5. Oświadczenie o odstąpieniu można złożyć:

  1. listem poleconym na adres Sprzedawcy, wskazany w Rozdziale 1 §1 Regulaminu.

  2. w postaci elektronicznej i wysłać Sprzedawcy na adres poczty elektronicznej wskazany w Rozdziale 1 §1 Regulaminu (Sprzedawca niezwłocznie potwierdza Klientowi potwierdzenie przyjęcia oświadczenia).

 6. Odstępując od umowy, uprzejmie prosimy o przesłanie dowodu sprzedaży – najlepiej oryginału bądź kopii paragonu lub faktury VAT

 7. Konsument ma obowiązek zwrócić towar Sprzedawcy – na swój koszt – niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy (do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem).

 8. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia (Sprzedawca zwraca najtańszy oferowany w Sklepie koszt dostarczenia Towaru).

 9. Klient proszony jest wysłanie zwracanego Towaru na swój koszt na adres: Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki, 02-094 Warszawa, ul. Grójecka 67 z dopiskiem „ZWROT”

 10. Prosimy o odsyłanie Towaru w miarę możliwości w oryginalnym nieuszkodzonym opakowaniu.

 11. Zwrot dokonywany jest przelewem bankowym na konto wskazane przez Kupującego lub automatycznie na konto z którego była pobrana płatność przez szybkie płatności PayU.

 12. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

 13. Kupującemu nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przypadku towaru w postaci nagrań dźwiękowych lub wizualnych albo programów komputerowych dostarczonych w zapieczętowanym opakowaniu, jeśli opakowanie to zostało otwarte po dostarczeniu.

§3

Gwarancja przy sprzedaży

Rozdział IV

Postanowienia wspólne

§1

Ochrona danych osobowych

 1. Sprzedawca gwarantuje poufność wszelkich udostępnionych mu danych osobowych.

 2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych Sprzedawcy są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówienia i są to:

  1. imię i nazwisko,

  2. adres korespondencyjny,

  3. numer telefonu,

  4. adres e-mail,

  5. informacje zawarte w logach systemowych – w celach technicznych i statystycznych,

 3. Składając zamówienie, Klient wyraża zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia, w szczególności na przekazanie jego danych osobowych firmie kurierskiej w celu realizacji wybranej przez Klienta formy wysyłki Towaru.

 4. Dane osobowe mogą zostać udostępnione jedynie w celu realizacji wybranej formy wysyłki.

 5. Dane osobowe są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, a ich przetwarzanie odbywa się w zgodzie oraz na warunkach określonych szczegółowo w:

  1. ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tj. Dz.U. z 2013 r. poz. 1422);

  2. ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2014 r. poz. 1182);

  3. rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz.U. Nr 100, poz. 1024);

  4. innych aktach prawa powszechnie obowiązującego.

 6. Klientowi przysługują prawa określone w aktach prawnych, o których mowa w ust. 6, w tym w szczególności do:

  1. wglądu do swoich danych osobowych,

  2. żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane.

§2

Prawa autorskie i pokrewne

 1. KLIENT zobowiązany jest do poszanowania praw autorskich do materiałów znajdujących się na stronie www zgodnie z postanowieniami przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych

 2. Bezprawne użycie zastrzeżonego logo i nazwy Sprzedawcy jest zabronione.

§3

Polityka cookies

 1. Sklep posługuje się tzw. plikami cookies (ciasteczka).

 2. Pliki te są zapisywane na komputerze Klienta przez serwer Sprzedawcy i dostarczają danych statystycznych o aktywności Klienta, w celu dobrania naszej oferty do jego indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

 3. Oprogramowanie Sklepu zapisuje informacje w plikach cookies dotyczących następujących obszarów:

  • informacje na temat sesji,

  • ostatnio oglądane produkty,

 4. Klient w każdej chwili może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania cookies, choć musi mieć świadomość, że w niektórych przypadkach odłączenie tych plików może wpłynąć na utrudnienia w korzystaniu z oferty Sklepu.

Rozdział V

Postanowienia końcowe

 1. Regulamin jest częścią zawieranej przez Sprzedawcę oraz Klienta umowy sprzedaży.

 2. Prawem właściwym dla umów sprzedaży pomiędzy Klientem a Sprzedawcą na warunkach określonych w Regulaminie jest Prawo Rzeczpospolitej Polskiej.

 3. Wszelkie spory wynikłe w związku z realizowaniem umów sprzedaży między Sprzedawcą a Klientem będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu.

 4. W przypadku wprowadzania zmian do Regulaminu, KLIENCI będą o nich informowani za pośrednictwem strony internetowej www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl, http://www.24naukowa.pl, http://www.24naukowa.com.pl przynajmniej z czternastodniowym wyprzedzeniem wraz z prośbą o zaakceptowanie postanowień zmienionego Regulaminu

 

Załącznik nr 1

Formularz reklamacyjny

..................., dn............. 20.... r.

FORMULARZ REKLAMACYJNY

DANE KLIENTA:

Imię i Nazwisko:

Adres:

e-mail:

tel.

Nr rachunku bankowego..........................................................................................................

PRZEDMIOT REKLAMACJI:

Data nabycia towaru

Nazwa towaru

Nr paragonu/faktury

Nr karty gwarancyjnej

Ogólna wartość towaru .............................. zł

ZGŁOSZENIE REKLAMACJI (opis wad i okoliczności ich powstania):

 

Kiedy wady zostały stwierdzone

DZIAŁANIA NAPRAWCZE/ŻĄDANIE REKLAMUJĄCEGO:

(___) wymiana rzeczy na wolną od wad,

(___) usunięcie wady,

(___) obniżenie ceny,

(___) odstąpienie od umowy.

.........................................

(czytelny podpis reklamującego)

OGÓLNE WARUNKI SKŁADANIA I UZNANIA REKLAMACJI KLIENTA

1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta, jeżeli sprzedany towar ma wadę fizyczną, która polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:

a) nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia;

b) nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;

c) nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;

d) została kupującemu wydana w stanie niezupełnym.

2. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego Towaru Klientowi. Termin ten biegnie na nowo w razie wymiany produktu.

3. Reklamacja winna być złożona na piśmie i wysłana/dostarczona na adres siedziby Sprzedawcy – na koszt Sprzedawcy – najpóźniej w terminie roku od dnia stwierdzenia niezgodności towaru z umową.

4. Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość rzeczy z wadą pozostają do wartości rzeczy bez wady – art. 560 § 3 k.c.

5. Klient może odstąpić od umowy, chyba że Sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie, przy czym ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady – art. 560 k.c.

6. Sprzedający zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji w ciągu 14 dni roboczych od dnia jej zgłoszenia oraz poinformowania Kupującego o wyniku rozparzenia reklamacji. W przypadku uznania reklamacji towar należy odesłać na adres Sprzedającego lub wskazane przez niego miejsce wraz z poprawnie wypełnionym formularzem reklamacji, kartą gwarancyjną i dowodem zakupu (najlepiej oryginał lub kopia paragonu lub faktury VAT lub inny niebudzący wątpliwości dowód zakupu).

7. Sprzedawca jest obowiązany – na swój koszt – wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad albo usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta. Przyjmuje się, iż termin ten wynosi do 14 dni.

8. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z procedurą składania reklamacji Klient może uzyskać wskazówki, dzwoniąc pod numer telefonu 22 850 10 20 (koszt połączenia jak za połączenia lokalne).

ADNOTACJE SPRZEDAWCY – DECYZJA DOTYCZĄCA REKLAMACJI

Reklamacja została uznana/nieuznana z następujących powodów:

 

Data otrzymania reklamacji .....................................

Osoba rozpatrująca reklamację .....................................

Data rozpatrzenia reklamacji .....................................

Dalsze postępowanie reklamacyjne – informacje dla Klienta

 

 

(Data, pieczątka i podpis Sprzedawcy)

 

Załącznik nr 2

Formularz oświadczenia o odstąpieniu od umowy

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki Sp. z o.o.

02-094 Warszawa

ul. Grójecka 67

02-094 Warszawa

Tel. 22 822-90-41

www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl

info@ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl

http://www.24naukowa.com.pl

 

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Ja/My(*) …………………….niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*)……………….. umowy dostawy następujących rzeczy(*)

Data zawarcia umowy

Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

Adres konsumenta(-ów)

 

 

Podpis konsumenta(-ów)

[tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej]

Data .............................................................

 

* Niepotrzebne skreślić.

Załącznik nr 3

Wzór pouczenia o odstąpieniu od umowy

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia:

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, prosimy poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, sms lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy przesłanego w mailu potwierdzającym zamówienie lub zamieszczonego na stronie sklepu Sprzedawcy w zakładce Informacje – Formularze jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy - przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji lub zwrócimy na wskazany przez Państwa rachunek bankowy, chyba, że wyraźnie zgodzili się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

 

Kontakt

Księgarnia Ekonomiczna Kazimierz Leki Sp. z o.o.

ul. Grójecka 67

02-094 Warszawa

NIP: 7010414095

 

Tel. 22 822 90 41

www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl

naukowa@ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl